به نام خداوند بخشاینده مهربان
ذکر آیت‌الله بهجت برای رفع مشکلات معیشتی

جلو رفتم و سلام کردم و دیدم آن شخص دارد از دست تنگ و فشار معیشت با آقا صحبت
می‌کند و از ایشان می‌خواهد دعایی را به او تعلیم بدهند تا از وضعیت مشقت‌بار خود
خلاص شود.

آقا به ایشان فرمودند:«صبح و شب این دعا را بخوانید: اللهم اغننی
بحلالک عن حرامک و بفضلک عن من سواک.» آن آقا گفت:«یادم نمی‌ماند. بی‌زحمت بنویسید
و بدهید.» آقا به من فرمودند:«آقای افتخاری! بنویسید و به ایشان بدهید.» من خودم
می‌خواستم «بطاعتک عن معصیتک» را هم بیفزایم که آقا فرمودند:«این کار را نکن.» آقا
فرمودند:«بعد از آن هم صلوات بفرستید. ان‌شاءالله اثر دارد.»

پيام هاي ديگران ()        link        یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ،۱۳٩۱ - علیرضا

اسرار ناگفته ای از نقاشی های ناخودآگاه

مطمئنا تا به حال این تجربه را داشتید که در کلاس درس یا یک جلسه و سمینار حوصله تان سر رفته باشد آن وقت با خودکاری که در دست دارید روی کاغذ مقابل تان بی هدف نقاشی هایتان را می کشید که نمایانگر درون و افکار شما هستند.

ستاره دلشاد کارشناس ارشد روانسجی در گفتگو با  باشگاه خبرنگاران عنوان کرد: نقاشی های ناخودآگاه به دوراز محدودیت های ذهن آگاهمان پدید می آیند و اسرار ناگفته ای از شخصیت ما را به تصویر می کشند.

وی در ادامه گفت: پیشنهاد می کنم اگر شما همچنین نقاشی هایی می کشید آنها رادور نیندازید و ببینید چه خصوصیت و روحیه ای داری ترسمی اشکال هندسی نماد ذهنی سازمان یافته است.

* اشکال هندسی: کارایی بالا

دلشاد تصریح کرد: ترسمی اشکال هندسی مثلث، مربع، و دیگر اشکال هندسی نماد ذهنی سازمان یافته است که نشان می دهند به گونه ای روشن و آشکار می اندیشید و دارای مهارت های برنامه ریزی هستید و در برنامه ها و طرح ها بسیار دقیق عمل می کنید و از کارایی و کفایت بالایی برخوردارید.

 

*ترسیم اجرام فضایی: بلند پروازی

این کارشناس ارشد و روانسنجی در ادامه گفت: ترسیم اجرام فضایی مثل ماه و خورشید و ستارگان یا اجرام آسمانی دیگر نماد جاه طلبی و بلند پروازی شما است.

وی تصریح کرد: این افراد افراد خوش بینی هستند و این نیاز را در خود می بینند تایید نشوند یا مورد تشویق دیگران قرار گیرند.

 

*ترسم اشکال در هم: نماد هیجان و تنش شماست

دلشاد تصریح کرد: ترسمی اشکال در هم نماد هیجان و تنش است که نشان می دهد شما در تمرکز دچار اشال می شوید و همیشه چیزی هست که مزاحم تمرکزمان شود.

 

*بازی هایی چون نقطه بازی نماد حس رقابت شماست

این کارشناس ارشد ورانسجنی اظهار کرد: ترسیم بازی ه ایی نظیر نقطه بازی دوز یا شطرنج حس رقابت را در شما به تصویر می کشند.

 

* چهره زیبا وخندان: نماد عشق ورزیدن به مردم است

دلشاد در ادامه گفت:کشیدن چهره های خندان و زیبا موید آن است شما به مردم و دیگران عشق می ورزید و همواره جنبه های مثبت افراد و شرایط را می بینید.

وی اظهار کرد: فرد خوش بین و علاقه مند به فعالیت های اجتماعی هستید وبا دیگران دوستانه برخورد می کنید و خصوصیاتی نظیر انسانیت نیک سرشتی دلسوزی وهمدلی درشما وجود دارد و نسبت به دوستانتان حساس هستید.

 

*چهره های در هم و زشت: نماد حس سو ظن در شماست

دلشاد تصریح کرد: ترسیم چهره های در هم و زشت نشانه حس سو ظن و بدگمانی در وجود شماست. سعی می کنید رفتاری تلخ و طعنه زننده داشته باشید و با مردم میانه خوبی ندارید و در واقع پرخاشگر و طغیانگر هستید.

وی در ادامه اظهار کرد: همچنین اعتماد به نفس کافی ندارید و در کارهای گروهی همکاری نمی کنید تند خو هستید و همیشه احساس رنجش و محرومیت می کنید.

 

*فلش ها و نردبان: نماد جاه طلبی در شماست

این کارشناس ارشد روان سنجی عنوان کرد: ترسمی فلش ها و نردبان ها نشانه جاه طلبی در شماست به این صورت که میل زیادی به تایید و اثبات خود دارید و در تصمیمات یکدنده و سمج عمل می کنید و همیشه سعی در تصدیق توانایی ها و استعدادهایتان دارید.

 

* خانه ها و کلبه ها: نماد نیاز به داشتن خانواده است
دلشاد تصریح کرد: ترسیم خانه ها و کلبه ها نماد و نشانه نیاز به داشتن خانواده است و میل دارید در خانواده تان سرمایه گذاری کنید.

وی ادامه داد: در جستجوی سرپناه روحی و معنوی هستید ودر جستجوی خودگشمده تان احساس ناامنی دارید.

 

*اشکال تکراری و دنباله دار نماد صبر و استقامت در شماست

دلشاد در ادامه عنوان کرد: ترسیم اشکال تکراری ودنباله دار نماد صبر و استقامت در شماست. به این صورت که رفتارهایتان پایبند شیوه و اسلوب و در تمرکز توانمند هستید و با هر چیزی کنار می آیید.

 

* گل وگلدان و درخت: نماد احساساتی بودن شماست

این کارشناس ارشد روان سنجی خاطر نشان کرد: ترسیم اشکالی مثل گل وگیاه و درخت و گلدان نماد احساساتی بودن شماست و دوست دارید همیشه در رویاهایتان بمانید. با دوستان روحیه مهربانی دارید و دوستانه رفتار می کنید و فردی اجتماعی هستند.

پيام هاي ديگران ()        link        یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ،۱۳٩۱ - علیرضا

دوایی برای دردها و مشکلات


 

قرآن

ختم سوره شعرا

از امام صادق (علیه‌السلام) روایت شده که فرمود: هر کس سوره شعرا را برای برآمدن حاجت بخواند حاجتش برآورده گردد. به شرط اینکه تا چهل روز هر روز یک بار بخواند و چنانچه یک روز فوت شود ختم را از سر بگیرد. این ختم را بسیاری از بزرگان از مجربات شمرده‌اند.

 

ختم سوره احقاف

در کتاب ختومات قرآن آمده است که هرگاه کسی را گرفتاری پیش آید این سوره مبارکه را سه بار در یک جلسه بخواند از گرفتاری نجات یابد انشاء الله.

 

ختم سوره والنجم

از امام صادق (علیه‌السلام) روایت شده که فرمود: هر کس این سوره مبارکه را جهت برآمدن حاجتی 21 بار بخواند حاجتش بزودی برآورده گردد انشاء الله.

21 بار خواندن سوره طلاق برای ایجاد محبت و یا ادای قرض نافع است

ختم سوره والذاریات و طلاق و مزمل و الم نشرح

هر روز به طور مداوم جهت وسعت رزق خواندن تأثیر بسزایی دارد به شرط اینکه یک روز فوت نشود و اگر شد قضا نماید.

گفته‌اند اگر کسی بخواهد دولتمند گردد و درهای خیر و خوبی برویش باز گردد هر روزی سه بار متصل و در یک مجلس این سوره ها را با وضو و رو به قبله و با ترتیل یعنی شمرده شمرده و آرام بخواند و بعد حاجت خود را بخواهد برآورده خواهدشد.

 

 

قرآن حکیم

آثار و برکات ختم سوره طلاق

ابو بصیر از امام صادق (علیه‌السلام) روایت می کند که:«هر کسی سوره طلاق و سوره تحریم را در فریضه بخواند حق تعالی او را ترس قیامت و در پناه خود گیرد و او را از آتش دوزخ نگه دارد و در بهشتش درآورد ؛ زیرا که این هر دو سوره پیغمبراند.

جهت محبت یا اداء قرض 21 با سوره طلاق را بخواند و جهت وسعت رزق سه بار انشاءلله اثر بخشد .

جهت رفع گرفتاری یک هفته هر شب بعد از نماز عشاء چهار رکعت نماز به جا آورد در هر رکعت یک حمد و 25بار آیه من یتق الله را بخواند.

21 بار خواندن سوره طلاق برای ایجاد محبت و یا ادای قرض نافع است.

 

 

 

ختم سوره واقعه

جهت وسعت روزی اثر عجیب دارد و از مجربات است که تخلف ندارد ولی باید ابتدا آن از شب شنبه به مدت پنج هفته هر شب سه بار بخواند و شب جمعه هشت بار بخواند تا پنج هفته به همین نحو تمام شود ولی قبل از شروع باید در هر شب این دعا را بخواند.«اَللّهُمَّ ارزُقْنا رِزقَاً حَلالاَ واسِعاً طَیِباً مِن غَیرِ کَدّ وَ استَجِب دَعوَتی مِن غَیرِ رَدّ وَ اَعُوذُ بِکَ مِن فَضیحَتی الفَقرِ وَ الدَّینِ وَ ادْفَعْ عَنّی هذَینِ بِحَقِّ الاِمامَینِ السِبطَینِ الحَسَنِ وَ الحُسَینِ عَلَیهِما السَّلام».

 

ختم سوره عمّ(نبأ)

هر کس سوره عمّ را یک سال هر روز بخواند سال بعد زیارت خانه خدا نصیبش گردد.

ختم سوره واقعه جهت وسعت روزی اثر عجیب دارد و از مجربات است که تخلف ندارد ولی باید ابتدا آن از شب شنبه به مدت پنج هفته هر شب سه بار بخواند و شب جمعه هشت بار بخواند تا پنج هفته به همین نحو تمام شود

ختم سوره واللیل

تا چهل شب هر شب چهل بار خواندن سوره واللیل جهت وسعت روزی اثر عجیب دارد به این ترتیب که هرگاه به آیه «وَ ما لاَِحَد عِندَهُ مِن نِعمَة تُجزْی» برسد این آیه را سه بار تکرار کند.

اما این ختم در صورتی مؤثر است که در این مدت گناهی مرتکب نشود و در خانه هم اسباب گناه نباشد.

 

ختم سوره والضحی

هر کس چهل بار این سوره مبارکه را پشت سرهم بدون اینکه با کسی صحبتی کند رو به قبله با وضو بخواند و اگر جمعه باشد بهتر است، به هر نیتی که باشد حاجتش برآورده خواهد شد انشاء الله.

 

 

سوره القارعه

ختم سوره القارعة

به جهت برآمدن حاجات مهم 180 بار در یک مجلس خواندن این سوره نافع است.

 

ختم سوره والشمس

به جهت برآمدن هر مطلب سه روز هنگام طلوع آفتاب سر به سجده نهاده و سه بار این سوره مبارکه را در سجده بخواند همین‌که به این آیه «فَالهَمَها فُجورَها» رسید حاجت خود را مد نظر بیاورد حاجتش برآورده خواهد شد انشاء الله ولی ابتدا از روز چهار شنبه باشد و تا روز جمعه ختم گردد.

 

ختم سوره الم نشرح

آورده‌اند که هرگاه کسی حاجت مهمی داشته باشد به مدت سه روز هر روز ابتدا هفت بار سوره حمد را بخواند و سپس هشتصد بار صلوات بفرستد، آنگاه هشتاد مرتبه سوره الم نشرح را بخواند و بعد از آن هزار و یک بار سوره قل هو الله احد را بخواند بعد از آن هفت بار دیگر سوره حمد را بخواند و سپس صد مرتبه صلوات بفرستد من ضامنم که سه روز نگذشته مرادش حاصل گردد و نیز خواندن چهل و یک بار سوره الم نشرح جهت وسعت روزی نافع است.

تا چهل شب هر شب چهل بار خواندن سوره واللیل جهت وسعت روزی اثر عجیب دارد به این ترتیب که هرگاه به آیه «وَ ما لاَِحَد عِندَهُ مِن نِعمَة تُجزْی» برسد این آیه را سه بار تکرار کند

ختم سوره قل یا ایها الکافرون

در کتاب عدة الداعی از رسول اکرم (صلی الله علیه وآله وسلم) روایت شده که فرمود: هر کس صبح روز جمعه بعد از نماز صبح و قبل از طلوع آفتاب ده بار این سوره مبارکه را بخواند و بعد صد بار صلوات به این طریق بفرستد «اَللّهُمَّ صَلِّ عَلَی النَّبِی الاُْمّیِ مُحَمَّد وَ آلِهِ وَ سَلَّم» هر حاجتی که داشته باشد برآورده خواهد شد. روای می‌گوید من آن را تجربه کردم.

 

ختم سوره انا انزلنا

به جهت وسعت روزی هر روزی ده مرتبه انا انزلنا خواندن اثر عجیب دارد.

بعضی از علماء و اهل دعا گفته‌اند اگر کسی این سوره را برای هر حاجتی و مطلبی سیصد و شصت بار بخواند حاجتش برآورده گردد.

و به همین تعداد یعنی سیصد و شصت بار خواندن این سوره جهت رفع فقر و تنگدستی و اداء دین از مجربات است.

 

ختم سوره انفطار

از امام صادق (علیه‌السلام) روایت شده است که هر کس بر خواندن این سوره مداومت نماید و یا در هر کاری و جایی درماند هفتاد بار آن را بخواند نجات یابد و اگر کسی اسیر یا زندانی باشد به همین تعداد بخواند از بند خلاص گردد.

 

ختم سوره تکویر

و نیز از امام صادق (علیه‌السلام) روایت شده که فرمود: به جهت خلاصی از بلیات بیست و یک بار این سوره را خواندن نافع است.

 

 


 

پيام هاي ديگران ()        link        دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ،۱۳٩۱ - علیرضا